حقوقبان

موسسه حقوقی، داوری و مطالعاتی

قوانین

ضوابط حقوقبان

بخش اول: مفاهیم و تعاریف

مفاهیمی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

ماده 1: حقوقبان: موسسه حقوقی، داوری و مطالعاتی حقوقبان عدلیه

ماده 2: فن دفاع: سامانه نرم افزاری اعم از سایت و اپلیکیشن است که با استفاده از دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات حقوقی به وکلا و اساتید دانشگاه و کارآموزان و عموم مردم ارایه می نماید و همچنین ارایه خدمات حقوقی را تسهیل می نماید.

ماده 3: کاربر: شخصی است که از طریق اینترنت به سایت یا اپلیکیشن حقوقبان متصل و از خدمات نرم افزاری آن استفاده می نماید

ماده 4: نرم افزار: نرم افزار متعلق به موسسه که به منظور استفاده از خدمات حقوقبان، حق استفاده موقت از آن مطابق شرایط قرارداد و سند حاضر به کاربران اعطا می شود..

ماده 5: اعتبار: مبلغی است که کاربر خدمت گیرنده در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات حقوقبان دارد. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده از کدهای هدیه طبق شرایط و مقررات مندرج در این سند منظور و محاسبه خواهد شد.

ماده 6: کاربر خدمت گیرنده: شخص حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به سایت یا اپلیکیشن حقوقبان متصل و از خدمات ارایه شده توسط کاربر وکیل به صورت حضوری یا غیر حضوری بهره مند می‌شود.

ماده 7: کاربران: در این سند از کاربر وکیل و کاربر خدمت گیرنده به همراه هم با نام کاربران استفاده می‌شود.

ماده 8: حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات در نرم افزار حقوقبان ایجاد کرده‌اند.

ماده 9: کاربر وکیل: وکلای رسمی دادگستری اعم از وکلای عضو کانون های وکلای دادگستری و وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه موضوع ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه که پس از احراز هویت و تایید تخصص، به منظور دریافت درخواست های حقوقی و ارایه خدمات در نرم افزار حقوقبان ثبت نام کرده اند.

 ماده 11: اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار حقوقبان قرار داده می‌شود. اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می شود و اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات حقوقبان ثبت می گردد.

ماده 12:  قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، مصوبات هیات وزیران، آیین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی موضوعه.

 

بخش دوم: حساب کاربری

ماده 13: حقوقبان طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون جرایم رایانه‌ای و قانون تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند. کاربر با ثبت نام در نرم افزار حقوقبان و همچنین با هر بار استفاده از حقوقبان می‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری حقوقبان و همچنین قوانین حفظ حریم شخصی حقوقبان را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن و بدون هیچگونه محدودیت و شرطى، مفاد این اسناد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از سامانه را متوقف نماید. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابر این کاربران ملزم به بررسی قوانین سامانه در هر بار استفاده از آن می باشند و استفادۀ کاربران از سایت یا اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

ماده 14: هر شخص با توجه به مدارک هویتی، تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر خدمت گیرنده و در صورت واجد شرایط بودن تنها یک حساب کاربری به عنوان کاربر وکیل در نرم افزار حقوقبان ایجاد نماید. در صورتی که حقوقبان اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

ماده 15: کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و بروز در نرم افزار حقوقبان وارد نماید.

ماده 16: مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع حقوقبان برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌ رسانی به حقوقبان انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

ماده 17: برای استفاده از خدمات حقوقبان لازم است که هر کاربر خدمت گیرنده اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در نرم افزار حقوقبان بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری نمایند. برای استفاده از خدمات حقوقبان کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در نرم افزار حقوقبان ثبت کند. ماده 18: مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در نرم افزار حقوقبان یا سایر خدمات مربوط به حقوقبان انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است. بنابر این مسئولیت اشخاص دیگری که با استفاده از حساب کاربری ایشان از خدمات حقوقبان استفاده می‌نمایند متوجه کاربر مذکور می‌باشد.

ماده 19: کاربر متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در نرم افزار حقوقبان اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماماً مسئول بوده و حقوقبان به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.

ماده 20: کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات حقوقبان متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

ماده 21: ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید حقوقبان، از کاربر درخواست اطلاعات تکمیلی، ارایه مدارک و یا اصلاح اطلاعات گردد؛ در این صورت کاربر، متعهد به ارایه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی حقوقبان خواهد بود. در غیر این صورت حقوقبان می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارایه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

ماده 22: در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار حقوقبان قرار ندهد، حقوقبان می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارایه خدمات به وی خودداری کند.

 

بخش سوم: شرایط اخذ خدمت از حقوقبان

ماده 23: کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند. حتی اگر موسسه در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد . مگر اینکه موسسه رسماً این اجازه را به آنها داده باشد.

ماده 24: کاربر می‌پذیرد که حقوقبان ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی حقوقبان با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شود و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.

ماده 25: موسسه ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر خدمت گیرنده ارایه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، یا درصدی از هزینۀ خدمت حقوقی کسر گردد یا درصدی از هزینۀ مذکور به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به اعتبار کاربر در نرم افزار حقوقبان اضافه ‌شود. نحوۀ ارایه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آنها، منوط به تشخیص و صلاحدید موسسه بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

ماده 26: کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از خدمات حقوقبان به صورتی که به موسسه یا شرکای آن صدمه‌ای وارد نماید استفاده نکند. در صورتی که کاربر نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات حقوقبان در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع حقوقبان اقدام نماید، موسسه ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

ماده 27: کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که حقوقبان در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از خدمات حقوقبان قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.

ماده 28: کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات حقوقی به وی داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که موسسه برای ارایه این کدها هزینه ای از کاربر خدمت گیرنده دریافت نمی‌کند، این حق برای حقوقبان محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین چنانچه موسسه تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف، صورت گرفته و غیر مجاز بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

ماده 29: کاربر خدمت گیرنده متعهد می‌شود پس از دریافت خدمات حقوقی ، فقط در شرایط ضروری و با اطلاع حقوقبان از اطلاعاتی مانند شماره تلفن کاربر وکیل که توسط سامانه ارایه شده است استفاده نماید. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربر قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، موسسه مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

ماده 31: با استفاده از خدمات حقوقبان کاربر می‌پذیرد که حقوقبان را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی خدمات شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کند.

ماده 30: کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت پوشش و حجاب مناسب در هنگام استفاده از خدمات مشاوره ای آنلاین تصویری هستند.

ماده 32: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد در صورت نظر دهی به عملکرد کاربر وکیل در خصوص خدمات حقوقی اخذ شده ، حقوقبان می تواند متن نظر مذکور را به همراه نام مستعار یا اختصاری ایشان ( حرف اول نام و نام خانوادگی) به نمایش عموم بگذارد و کاربر وکیل مربوطه نیز حق دارد پاسخ نظردهی را مستدل بیان نماید. لذا توصیه اکید می‌شود متنی که تمایلی به انتشار عمومی آن وجود ندارد و یا مواردی که ناقض قوانین هستند اظهار ننمائید.

ماده 33: مسئولیت تامین اینترنت و سخت ‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات حقوقبان به عهدۀ کاربر است.

ماده 34: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد موسسه هیچ کنترلی بر روی رفتار کاربران وبسایت و اپلیکیشن ندارد و هرگونه مسئولیتی در این خصوص را از خود سلب می نماید.

ماده 35: کاربر خدمت گیرنده صراحتاً تصدیق و موافقت می نماید که استفاده از وبسایت و اپلیکیشن حقوقبان در جهت معرفی کاربر وکیل در راستای ارایه خدمت حقوقی می باشد و کلیه مسئولیت ها و تعهدات آن برعهده کاربر وکیل مذکور می باشد و حقوقبان در این خصوص تعهدی ندارد.

ماده36: کاربر تایید و تصدیق می نماید که موسسه مسئول هیچ یک از محتویات ارسال شده توسط کاربران نمی باشد و آنها را کنترل نمی نماید. همچنین موسسه مسئول هیچ یک از پیامهای رد و بدل شده بین کاربران به هر شکل چه از طریق وبسایت و اپلیکیشن یا از طرق دیگر ارتباطات الکترونیک شامل ایمیل های خارج از سیستم، تبادل پیام وبسایت یا هر وبسایت ثالث، نظرات، پست کاربران، بلاگ ها، فایلها، تصاویر، عکسها، ویدئو، صداها، اطلاعات تماس یا هر گونه مورد قابل دسترس از طریق وبسایت و خدمات نمی باشد و آن ها را کنترل نمی نماید.

ماده 37: کاربر می پذیرد حقوقبان این حق را خواهد داشت که به صلاحدید خود و بدون ذکر علت، هرگونه محتوایی که شرایط و ضوابط این سند را به هر دلیلی نقض کند حذف یا جابجا نماید.

ماده 38: کاربر تصدیق و تایید می نماید مسئول ارزیابی و استفاده از هرگونه محتوای نمایش داده شده بر روی وبسایت و اپیلیکیشن می باشد و نباید به صرف محتویات بازگو شده اعتماد کند و حقوقبان هیچ محتوا، نظر، توضیح ، پیشنهاد یا مشورتی را تأیید نمی نماید.

ماده 39: کاربر می پذیرد در صورتی که به وبسایت ثالث متصل شود، فعالیت آنها ممکن است علاوه بر ضوابط حقوقبان مشمول شرایط و قوانین وبسایت ثالث نیز گردد.

ماده 40: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد که اسناد و مدارک و مبالغ نقد پرداختی خود را با اخذ رسید تحویل کاربر وکیل نماید.

ماده 41: کاربر گیرنده خدمات می پذیرد زمان جلسه مشاوره حضوری وغیر حضوری پس از پرداخت هزینه خدمت، قابل تغییر نیست و در صورت غیبت در جلسه مذکور هزینه پرداختی مسترد نخواهد شد لیکن صرفاً برای یک مرتبه ظرف 24 ساعت قبل از زمان جلسه امکان لغو یا تغییر زمان آن جلسه امکان پذیر می باشد.

ماده 42: کاربر می پذیرد در خصوص جلسات مشاوره حضوری، چنانچه در زمان مقرر در محل جلسه ای که از قبل تعیین و به اطلاع وی رسیده است حاضر گردد لیکن کاربر وکیل حاضر نباشد، مراتب را به قید فوریت وحداکثر ظرف 30 دقیقه از طریق ارسال پیام به سامانه حقوقبان یا تماس با خطوط تلفن پشتیبانی حقوقبان اعلام نماید.در غیر اینصورت،عدم اطلاع رسانی بموقع به منزله غیبت کاربر خدمت گیرنده تلقی گردیده و فقط در صورت قبول کاربر وکیل، وجه مذکور مسترد یا جلسه تجدید می گردد.

ماده 43: کاربر می پذیرد در خصوص جلسات مشاوره غیرحضوری اعم از تلفنی و آنلاین، چنانچه کاربر وکیل در زمان مقرر از طریق شماره تلفن اعلامی یا شناسه (ID) تعیین شده پاسخگو نبود مراتب را به قید فوریت وحداکثر ظرف 30 دقیقه از طریق ارسال پیام به سامانه حقوقبان یا تماس با خطوط تلفن پشتیبانی حقوقبان اعلام نماید.در غیر اینصورت،عدم اطلاع رسانی بموقع به منزله غیبت کاربر خدمت گیرنده تلقی گردیده و فقط در صورت قبول کاربر وکیل، وجه مذکور مسترد یا جلسه تجدید می گردد.

ماده 44: کاربر می پذیرد در خصوص جلسات مشاوره غیر حضوری اعم از تلفنی و آنلاین ، می بایست قبل از زمان مقرر اقدام لازم را در جهت فراهم نمودن مقدمات ارتباط بعمل آورد و راس زمان تعیین شده نسبت به برقراری تماس از طریق راه های ارتباطی اعلام شده اقدام نماید. در صورت عدم اقدام لازم از سوی کاربر در زمان مقرر، وجه پرداختی بابت هزینه مشاوره قابل استرداد نمی باشد و دلایلی چون قطعی اینترنت،عدم اعتبارکافی تلفن همراه، عدم شارژ باطری تلفن همراه، قطعی خطوط تلفن ثابت و نظایر آن موجه نخواهد بود.

ماده 45: کاربر می پذیرد مدت زمان تاخیر در جلسات مشاوره حضوری یا غیر حضوری از زمان مشاوره مذکور کسر خواهد شد.

ماده 48: کاربر می پذیرد چنانچه مشاوره حضوری یا غیر حضوری مستلزم مطالعه و بررسی مدارک توسط کاربر وکیل باشد، قبل از جلسه تصویری خوانا از مدارک مذکور را برای کاربر وکیل ارسال نماید و زمان بررسی مدارک جزء زمان مشاوره محسوب خواهد شد که این زمان حداقل 30 دقیقه محاسبه می شود.

ماده 49: کاربر خدمت گیرنده این حق را خواهد داشت که چنانچه جلسه مشاوره منجر به اعطای وکالت یا خدمت قراردادنویسی گردد، هزینه مشاوره حسب مورد از حق الوکاله یا حق التحریر قرارداد کسر گردد.

ماده 50: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد که در خصوص حق التحریر قرارداد، نیمی از هزینه توافق شده را بدواً پرداخت نماید و پس از اعلام آماده شدن نسخه اولیه قرارداد از سوی کاربر وکیل، نسبت به پرداخت الباقی هزینه آن به حقوقبان اقدام نماید و سپس نسخه قرارداد مذکور را دریافت نماید. وجه پرداختی در مرحله دوم تا زمان رفع ایرادات و ابهامات احتمالی نزد حقوقبان باقی می ماند.درصورت عدم اعلام ایراد ازسوی کاربر خدمت گیرنده ظرف 48 ساعت از زمان ارسال نسخه اولیه، نسبت به پرداخت الباقی وجه به کاربر وکیل اقدام خواهد شد و کاربر خدمت گیرنده حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نماید. چناچه کاربر خدمت گیرنده نسبت به قرارداد دریافتی سوال یا ابهامی دارد موظف است مراتب را کتباً ظرف مهلت مذکور به حقوقبان و کاربر وکیل اطلاع دهد.درصورت رفع ابهام و ایراد و اعلام رضایت کاربر خدمت گیرنده نسبت به تصفیه حساب با کاربر وکیل اقدام خواهد شد.

ماده 51: کاربران می پذیرند در صورتی که در خصوص پایان اقدامات تنظیم قرارداد، بین ایشان اختلافی حادث گردد، تصمیم حقوقبان فصل الخطاب خواهد بود و این تصمیم قطعی و لازم الاجرا است و هیچ اعتراضی از سوی طرفین مسموع نخواهد بو. و از آن سلب حق و اسقاط حق نمود.

ماده 52: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد در خصوص اعطای وکالت، قبل ازهرگونه اقدام، پروانه وکالت کاربر وکیل را بررسی نموده و پس از احراز هویت نامبرده نسبت به عقد قرارداد کتبی اقدام نماید و رونوشت وکالتنامه و قرارداد خصوصی تنظیمی را از کاربر وکیل اخذ نماید.

ماده 53: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد مطالب ارایه شده در مشاوره ها صرفاً نظر حقوقی کاربر وکیل می باشد و کاربر خدمت گیرنده در قبول و رد آن مختار است و چنانچه به هر نحوی از اجرای آن خسارتی وارد آید هیچگونه مسئولیتی متوجه کاربر وکیل و موسسه نخواهد بود.

ماده 54: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد تعهد کاربر وکیل در پرونده وکالت، تعهد به وسیله است و نه تعهد به نتیجه.

ماده 55: کاربر می‌پذیرد تنها زمانی نسبت به ثبت درخواست اقدام نماید که قصد واقعی استفاده از خدمات حقوقی را داشته باشد.

ماده 56: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد که باید به نحو دقیق، مطالب آموزشی و فایل های راهنمای مربوط به دریافت یا ارایه ی هر خدمت حقوقی را مطالعه نموده و بر اساس آن ها اقدام نماید.

 

بخش چهارم: هزینه ها و پرداخت ها

ماده 57: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد درصورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از نظر حقوقبان، وجه مذکور پرداخت شده محسوب نمی گردد و حقوقبان در این خصوص مسئولیتی ندارد.

ماده 58: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد با توجه به اینکه اعلام هزینه توسط کاربر وکیل، ایجاب محسوب می گردد و قبول یا رد آن توسط کاربر خدمت گیرنده کاملا اختیاری می باشد لذا روابط فی مابین به عنوان قرارداد خصوصی تعریف و تفسیر می گردد و تفاوت هزینه خدمات با تعرفه های قانونی مطابق ماده 10 قانون مدنی نافذ است.

ماده 59: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد پرداخت هزینۀ خدمات فقط ازطریق روش‌هایی که توسط حقوقبان مشخص می‌شود، می تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری یا اینترنتی و پرداخت نقدی به کاربر وکیل با اخذ رسید کتبی.

ماده 60: کاربر خدمت گیرنده می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمت را مستقل از هرگونه مشکلی که ممکن است در برنامه حقوقبان جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید (اعم از مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه که امکان پرداخت از طریق درگاه سایت یا اپلیکیشن فراهم نشود) پرداخت نماید. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربران با حقوقبان یا روش‌های دیگر صورت پذیرد.

ماده 61: کاربر خدمت گیرنده می‌پذیرد حقوقبان در اخذ هزینه خدمات، نماینده کاربر وکیل بوده و در صورت نیاز به فاکتور می بایست مراتب را از کاربر وکیل پیگیری نماید و حقوقبان صرفاً نسبت به صدور رسید الکترونیکی دریافت وجه اقدام می نماید.

 

بخش پنجم: مسئولیت ها و تعهدات موسسه

ماده 62: چنانچه هر یک از کاربران در زمان استفاده از خدمات حقوقبان با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند موضوع را از طریق بخش رسیدگی به شکایات مطرح و واحد پشتیبانی حقوقبان پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

ماده 63: موسسه با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربر خدمت گیرنده در پایان دریافت خدمت، تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب ارایه دهد.

ماده 64: موسسه تلاش خود جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران را بعمل می آورد لیکن تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.

ماده 65: تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد حقوقبان محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابر این در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، حقوقبان مکلف به ارایه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.

ماده 66: موسسه با تمام امکانات خود از جمله واحدهای پشتیبانی و رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارایه خدمات و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

ماده 67: مسئولیت های ذکر شده موسسه در این سند فقط در فرضی است که کاربر خدمت گیرنده از طریق سایت یا اپلیکیشن حقوقبان درخواست خدمت حقوقی ارسال کرده و کاربر وکیل نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربران خارج از نرم افزار حقوقبان با یکدیگر بر انجام خدمت توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه حقوقبان نخواهد بود.

 

بخش ششم: مسئولیت کاربر

ماده 68: در صورتی که لینک وب سایت دیگری درون هر یک از بخشهای سامانه حقوقبان وجود داشته باشد به معنی تایید فعالیت ها و محتویات آن سایت نمی باشد. هرگونه تراکنش مالی یا تعهد احتمالی از سوی آن سایت بر عهده پدید آورندگان آن سایت می باشد و مسئولیت استفاده از خدمات آن سایت تنها متوجه شخص کاربر است.

ماده 69: مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربر که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم) و قوانین مدنی (ورود خسارت) باشد، بر عهدۀ شخص متخلف بوده و حقوقبان هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و حقوقبان می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده جهت احقاق حقوق قانونی موسسه به عمل آورد.

ماده 70: هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های موسسه شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. موسسه این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

ماده 71: کاربر خدمت گیرنده می پذیرد حقوقبان در جهت بررسی سطح کیفی عملکرد کاربر وکیل و ارزیابی بهتر سطح توانایی و تخصص آنها و همچنین توسعه سامانه، به محتوای درخواست و همچنین پیشنهادات ارسالی از سوی کاربر وکیل دسترسی داشته و نسبت به تجزیه و تحلیل آنها توسط نرم افزارهای مربوطه، راساً یا از طریق اشخاص ثالث اقدام نماید. بدیهی است پس از قبول ارایه خدمت توسط کاربر خدمت گیرنده، پیامهای مبادله شده از سوی طرفین از این قائده مستثنا بوده و در راستای حفظ حریم شخصی محرمانه خواهد بود و صرفاً در صورت درخواست هر یک از طرفین در جهت رفع اختلاف احتمالی قابل بررسی خواهد بود.

ماده 72: کاربر گیرنده خدمات می پذیرد که صرفاً برای یک مرتبه ظرف 24 ساعت قبل از زمان جلسه امکان لغو آن جلسه امکان پذیر می باشد و بعد از زمان مذکور استرداد وجه یا تجدید جلسه میسر نخواهد بود.

 

بخش هفتم: رفع مسئولیت

ماده 73: کاربر می پذیرد مسئولیت حقوقبان صرفاً محدود به موارد ذیل می باشد:

  1. تسهیل دسترسی کاربر خدمت گیرنده به خدمات حقوقی ارایه شده توسط کاربر وکیل
  2. اقدام به عنوان نماینده کاربر وکیل ، محدود به دریافت هزینه خدمات حقوقی از کاربر خدمت گیرنده به نام و برای کاربر وکیل.
  3. موسسه حقوقبان در خصوص خسارات ناشی از موارد زیر از خود سلب مسئولیت می نماید:
  4. خساراتی که ناشی از اقدامات خارج از سامانه باشد.
  5. خساراتی که از هک یا نفوذ غیر مجاز به سامانه حقوقبان باشد.
  6. خساراتی که ناشی از ارائه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست و یا اقدامات زیانبار کاربر خدمت گیرنده باشد.

 

بخش هشتم: موارد فنی

ماده74: کاربر حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ حقوقبان یا سامانه‌های مرتبط با حقوقبان انجام دهد.

ماده 75: کاربر حق ندارد محتوایی را که دربردارنده ویروس های نرم افزاری، کد رایانه ای، فایلها و برنامه هایی که برای اختلال، تخریب یا محدود نمودن عملکرد هرگونه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای یا تجهیزات مخابراتی طراحی شده اند را در حقوقبان بارگذاری یا اجرا نماید.

ماده 76: کاربر حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سامانه حقوقبان اجرا کند.

ماده 77: کاربر حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای حقوقبان شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

ماده 78: کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات حقوقبان را روی سرورهای دیگر ارایه کنند.همچنین کاربر مجاز نیست در نرم ‌افزار حقوقبان یا در روش ارایه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند. ماده 79: کاربر حق ندارد اطلاعات سایت یا اپلیکیشن را کپی و نگه داری نماید مگر متون بلاگ ها.

ماده 80: کاربر حق ندارد با فرستادن تعداد زیادی پیام به سامانه سعی در اختلال روند عادی اطلاعات نموده یا اقدامی در جهت اینکه توانایی سایر کاربران را برای استفاده از خدمات بطور منفی تحت تأثیر قراردهد بنماید.

ماده 81: کاربر حق ندارد اطلاعات سایر کاربران را برای مقاصد تجاری یا غیر تجاری جمع آوری نماید و از وسایل خودکار مثل اسپایدرز، رباتها، خزنده، بدافزارها، کرولرها و ابزار جستجوی اطلاعات به منظور دانلود یا برداشتن اطلاعات از حقوقبان (به استثنای موتورهای جستجوی اینترنتی مثل گوگل) استفاده نماید.

ماده 82: کاربر حق ندارد از هیچگونه وسیله خودکار یا برنامه رایانه ای برای جمع آوری اطلاعات از وبسایت، اپلیکیشن یا محتوا استفاده نماید.

ماده 83: کاربر حق ندارد از محتویات سایت یا اپلیکیشن تحت نام، علامت تجاری، لوگو یا سایر اطلاعات مالکانه حقوقبان یا ترتیب و طراحی هر صفحه یا فرم موجود در صفحه ای از وبسایت یا اپلیکیشن را بدون اجازه صریح مکتوب حقوقبان استفاده، نمایش یا کپی نماید.

ماده 84: کاربر حق ندارد اقدام به دور زدن، غیرفعال نمودن، پاک کردن یا مختل کردن هر اقدام فنی که توسط حقوقبان یا توسط هر شخص ثالثی برای حفاظت از وبسایت و اپلیکیشن به اجراء گذارده شده است بنماید.

ماده 85: کاربر در صورت تخلف از هر یک از شروط فوق علاوه بر مسئولیت جبران کلیه خسارتهای وارده ملتزم به پرداخت مبلغ یک میلیارد تومان به عنوان خسارت قراردادی می باشد. شروع به اقدام های مذکور نیز در حکم اقدام تلقی می گردد و مشمول خسارات قراردادی پیش گفته خواهد شد.

 

بخش نهم: محتوای تولید شده توسط کاربر

ماده 86: حقوقبان ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت محتوای منتشر شده که به این شکل در حقوقبان ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت و ارسال آنها این حق را به موسسه می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین موسسه مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.

ماده87: محتوای ارسال شده به حقوقبان یا به کاربر وکیل توسط حقوقبان بررسی نمی‌شوند و مسئولیت‌های ناشی از آن برعهده کاربر ارسال کننده آن است. بدیهی است موسسه مسئولیتی در این زمینه بر عهده نمی‌گیرد.

ماده 88: کاربر خدمت گیرنده در نظر دهی مجاز به انتشار محتوای خلاف واقع، غیراخلاقی و غیرقانونی نمی‌باشند و می بایست نظر خود را با حفظ احترام و كرامت اشخاص بیان دارد و عواقب آن برعهده خود کاربر خواهد بود.

 

بخش دهم: قطع خدمات

ماده 89: حقوقبان در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای موسسه یا سایر کاربران نامطلوب باشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات حقوقبان را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

 

بخش یازدهم: توافق از راه دور

ماده 90: کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف حقوقبان به منزله امضاء الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضاء و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

ماده 91: مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ خود کاربر بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

ماده 92: کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به حقوقبان، از طریق سامانه حقوقبان بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.

ماده 93: کاربر با عضویت در سامانه حقوقبان قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.

 

بخش دوازدهم: دانلود فایل

ماده 94: کاربر حق چاپ و نشر حتی با ذکر منبع و انتقال و ارسال به دیگری و فروش فایل های دانلود شده را نخواهد داشت، در غیر این صورت علاوه بر مسدودیت دائم در استفاده از خدمات موسسه حقوقبان و سایت حقوقبان، پیگرد قانونی و فرد متخلف مسئولیت مدنی بر عهده خواهد داشت.

ماده 95: در صورتی که کاربر پس از پرداخت موفق به دانلود فایل نشود، تا 24 ساعت بعد از دانلود، تنها یک بار دیگر فرصت دانلود محصول را خواهد داشت در غیر اینصورت حقوقبان پاسخگو نخواهد بود.

ماده 96: اشتباه در پرداخت و دانلود فایل بر عهده کاربر می باشد و حقوقبان مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

 

بخش سیزدهم: قانون حاکم و حل اختلاف

قانون حاکم بر این سند ،کلیه قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد. در صورت بروز اختلاف بین کاربر وکیل و کاربر خدمت گیرنده و یا حدوث اختلاف فی مابین کاربران و حقوقبان ، نخست طرفین تلاش خواهند کرد تا اختلاف خود را از طریق قسمت پشتیبانی به‌ صورت مسالمت‌آمیز و از راه گفت‌وگو حل ‌و فصل نمایند. در صورت لاینحل ماندن مشکل ظرف دو هفته از زمان اعلام کتبی به حقوقبان ، کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به هیات داوری به شرح ذیل ارجاع می گردد که مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین خاص داخلی و بین المللی و عرف تجارت الکترونیک با رای هیات داوری به صورت قطعی و لازم الاجرا حل و فصل می گردد. در صورت بروز اختلاف بین کاربر وکیل و کاربر خدمت گیرنده از سوی هر یک از طرفین یک داور معرفی و داور سوم توسط موسسه تعیین می گردد که هزینه داوری بالمناصفه بعهده طرفین می باشد. در صورت بروز اختلاف بین کاربران و حقوقبان از سوی هر یک از طرفین یک داور معرفی و داور سوم توسط دو داور مرضی الطرفین تعیین می گردد که هزینه داوری بعهده کاربر خواهد بود. شرط داوری حاضر، موافقت نامه ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می شود و در هر حال لازم الاجراست در هر حال رسیدگی داوران، مطابق مقررات داوری موسسه حقوقبان و محل داوری شهر قم خواهد بود.

 

سبد خرید 0